DigiBeauty
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Τρέσες μαλλιών, Extensions, Μακιγιάζ, Ομορφιά


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Έχω μαλλιά μακριά ως τους ώμους. Τι τρέσα πρέπει να φορέσω;

+4
xristina.t
kelly
konstantina1990
frinda_k
8 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

frinda_k



Τα μαλλιά μου είναι ως τους ώμους και θέλω να τα μακρύνω. Τι τρέσα να πάρω;

konstantina1990



Αυτό που πρέπει να προσέξεις είναι η πυκνότητα της τρέσας που θα πάρεις. Πρέπει να είναι το ίδιο περίπου πυκνή με τα μαλλιά σου. Αν δεν είναι πολύ πυκνά τα μαλλιά σου θα σου κάνει μια τρέσα με 2 σειρές μαλλί. Αν είναι πυκνά τα μαλλιά σου θα χρειαστείς τρέσα με 3 ή 4 σειρές μαλλί.

kelly



Μια τρέσα με 3 σειρές μαλλί που θα φθάνει από κρόταφο σε κρόταφο θα σε καλύψει μια χαρά sunny

xristina.t



Πάρε μια τρέσα με 3 σειρές μαλλί που να πιάνει πίσω από αυτί σε αυτί για να καλύψεις καλά όλο το πίσω μέρος και στη συνέχεια κάνε ένα φιλαριστό κούρεμα φορώντας την τρέσα.

efi.cha



Καλή λύση είναι να πάρεις τρία κομάτια τρέσας. Ένα βάζεις πίσω (ανάμεσα από τα δύο αυτιά) και δύο μικρότερα βάζεις στα πλαϊνά του κεφαλιού σου. Θα μακρύνεις τα μαλλιά σου και πίσω και πλάι.

beautyhelen



Εγώ έχω πάρει 2 τρέσες. Μια μεγάλη που τη βάζω λίγα εκατοστά πάνω από τα αυτιά και με πιάνει περιμετρικά από κρόταφο σε κρόταφο και μία μικρότερη που τη βάζω ανάμεσα από τα αυτιά για να ενισχύσω την πυκνότητα στο πίσω μέρος. Και τις δύο τις πήρα με πυκνότητα 2 σειρών μαλλιών, οπότε στο πίσω μέρος έχω πυκνότητα 4 σειρές μαλλί και είναι μια χαρά

alexandra



xristina.t έγραψε:Πάρε μια τρέσα με 3 σειρές μαλλί που να πιάνει πίσω από αυτί σε αυτί για να καλύψεις καλά όλο το πίσω μέρος και στη συνέχεια κάνε ένα φιλαριστό κούρεμα φορώντας την τρέσα.
Συμφωνώ με την Χριστίνα! Κι εγώ αυτό έκανα ακριβώς! Very Happy

elenik



Το SET 6/1 είναι πολύ καλή λύση!
https://www.youtube.com/watch?v=lORm03T_8pM

Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης